Data de inscriere : 14/06/2009
Varsta : 31
Localizare : Medgidia

Regulament Cupa 1 vs 1 Lapd ! Empty
MesajSubiect: Regulament Cupa 1 vs 1 Lapd !   Regulament Cupa 1 vs 1 Lapd ! Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 4:50 pm

I - Informatii Generale
1. Numarul maxim de Jucatori este de 40.
2. Primul sezon al cupei se va desfasura sub forma "calificarilor". Jucatorul castigator va avansa in urmatorul tur, intalnind un alt jucator invingator in turul precedent.
3. Meciurile vor fi stabilite prin tragere la sorti, netinand cont de numele jucatorilor.
4. Se vor juca 3harti: de_dust2, de_inferno, aim_map .
5. Hartile vor fi stabilite, de asemenea, prin tragere la sorti.
6. Premiul se acorda doar celor mai buni 3 jucatori(finalistilor si castigatorul finalei mici) .
7. Pentru nelamuriri sau orice alta problema, sunteti rugati sa postati la rubrica "Cafenea" .
8. Primul sezon va fi Play4Fun, adica nu se va lua nici taxa de inscriere .

II - Desfasurare
1. Meciurile se vor desfasura de Vineri pana Duminica intre orele 14:00-23:00 .
2. Meciurile se vor desfasura doar pe server-ul nostru, altfel nu vor fi luate in considerare.
3. Jucatorii trebuie sa se prezinte pe server cu 5 minute inainte de inceperea partidei.
4. In caz de intarziere, se vor astepta 10 minute, urmand ca jucatorul ce nu s-a prezentat sa piarda meciul cu 30-0.
5. Finala mare se va disputa in sistemul BEST OF 3. Se vor juca cele 3 harti de pe parcursul cupei. Jucatorul care castiga 2/3 este catigatoarul sezonului.
6. Finala mica se va disputa normal, pe o singura harta din cele 3(trasa la sorti). Castigatorul acestei finale este pe locul 3 din cupa!

III - Reguli generale
1. Injuriile de orice natura adresate jucatorului advers sau arbitrilor, inainte, in timpul sau dupa meci sunt sanctionate cu pierderea partidei respective cu 30-0 sau cu eliminarea jucatorului din cupa.
2. Pentru orice reclamatie la adresa jucatorului advers/arbitrilor, sunteti rugati sa postati la categoria "Reclamatii" .
3. Meciul se incheie dupa 30 runde de joc, indiferent de scor. Jucatorul care iese de pe server inainte de sfarsitul jocului va pierde meciul cu 30-0 si va fi sanctionat cu un avertisment. La 3 avertismente de acest gen, jucatorul va fi exclus din cupa.
4. La 3 avertismente in timpul meciului, jucatorul in cauza va pierde cu 30-0.

IV - Regulament Gameplay
1. Fiecare meci va debuta cu o runda de cutite. In aceasta runda, jucatorii vor arunca pistoalele si bomba in baza. Nu pot cumpara decat vesta. Achizitionarea de grenazi va duce la pierderea rundei. Jucatorii se vor intalni intr-un loc hotarat de arbitru. Daca un jucator fuge de la acel loc, el va pierde runda.
2. Se vor juca 15 runde la fiecare echipa.
3. Pe parcursul rundei, fiecare jucator poate cumpara MAXIM o grenada exploziva (HE), 2 flashbang-uri si o grenada fumigena (Smoke Grenade). In caz contrar se sanctioneaza cu pierderea rundei si avertisment jucatorului.
4. Este interzisa folosirea oricarui alias ce modifica gameplay-ul jocului (Silent Defuser, Fast Zoom, Silent Walk, BunnyHop). Incalcarea acestei reguli se pedepseste cu avertisment pentru jucator. In cazul in care un jucator incalca de trei ori aceasta regula, pe parcursul unui meci, el va pierde cu 30-0.
5. Este interzisa folosirea oricarui tip de CHEAT (Wallhack, Aimbot, Speedhack, Spinhack etc). Folosirea lor va duce la excluderea jucatorului in cauza din cupa pentru 2 sezoane.

V - Regulament Arbitrii
1. Arbitrii nu au voie sa favorizeze niciun jucator inscris in concurs. Nu au voie sa ajute niciun jucator prin comanda admin_psay.
2. La fiecare meci va asista un singur arbitru + HLTV .
3. Arbitrii vor fi programati sa asiste un meci in functie de posibilitatile lor.
4. Arbitrul trebuie sa se prezinte pe server cu 10 minute inainte de inceperea meciului, folosind programul stabilit.
5. Comanda pause poate fi utilizata numai in cazul in care unul din jucatori are probleme cu conexiunea. Pauza poate dura
maxim 15 minute. Daca acel jucator nu se mai prezinta la meci va pierde cu 30-0.
6. Comanda pause poate fi utilizata DOAR in timpul freezetime-ului.
7. Arbitrii nu au voie sa schimbe setarile standard are serverului.

*Nota: Scorul este foarte important. In functie de victorii si de numarul rundelor castigate si pierdute se va intocmi clasamentul final.
- Daca aveti alte intrebari, va rog postati la sectiunea "Cafenea" .